Datum: 2019-02-16  |  Tävling: Moradraget  |  Arrangör: Mora BK  |  Status:
Distans 
Namn 
Hundar 
Land 
Klubb 
Plac. 
Dag 1 
Dag 2 
Dag 3 
Sluttid 
Difftid 
NS 
NF 
DSQ 
Varning 
[Fäll ihop]Klass: MOTN1  
 [Fäll ihop]Grupp: A  
   Jessica Häggqvist  Härnösands DHK1   00:11:52  ...X
   Timo Silvola  Hällefors BK2   00:12:2400:00:32 ...X
   Klas Larsson  Nora3   00:12:3600:00:44 ...X
   Li Hultgårdh  Södra Dalarnas DHK3   00:12:3600:00:44 ...X
   Albin Lööf  Södra Dalarnas DHK5   00:12:3700:00:45 ...X
   Rebecca Johansson  Hällefors BK6   00:12:3800:00:46 ...X
   Nicklas Ström  Mora BK7   00:12:5400:01:02 ...X
   Jan Westfält  Östra Härjedalens BK8   00:13:0100:01:09 ...X
   Gunilla Stam  Mora BK9   00:13:0600:01:14 ...X
   Tomas Lindstedt  Södra Dalarnas DHK10   00:13:3200:01:40 ...X
   Jörgen Petersson  Sollefteå DHK11   00:14:1600:02:24 ...X
   Linda Frisk  Mora BK12   00:15:0000:03:08 ...X
   Sabina Levin  IFK Grängesbergs SK13   00:15:2500:03:33 ...X
   Maria Friberg  Mora BK14   00:16:5100:04:59 ...X
   Kristina Söderström  Mora BK15   00:17:1800:05:26 ...X
   Anna Blom  Norrköpings BK16   00:19:2900:07:37 ...X
   Alva Wester  SPHK Gävle Dala17   00:20:1100:08:19 ...X
   Helén Witasp  Nedansiljans BK18   00:23:2000:11:28 ...X
   Maria Lindström  Södra Dalarnas DHK19   00:25:5500:14:03 ...X
   Linda Kvalöy Johansson  Gagnef Floda BK20   00:29:2300:17:31 ...X
   Michaela Kåks  SPHK Gävle Dala21   00:30:3100:18:39 ...X
   Jennie Karlsson  IFK Grängesbergs SK       ...X
   Johanna Kempe  Falu DHK       ...X
[Fäll ihop]Klass: SM1  
 [Fäll ihop]Grupp: A  
   Timo Silvola  Hällefors BK1   00:25:38  ...X
   Pelle Lööf  Södra Dalarnas DHK2   00:26:1500:00:37 ...X
   Mats Olsson  Mora BK3   00:28:1900:02:41 ...X
   Magnus Danielsson  Mora BK       ...X
   Lars-Åke Blom  Södra Dalarnas DHK       ...X
 [Fäll ihop]Grupp: B  
   Jörgen Petersson  Sollefteå DHK1   00:30:48  ...X
   Hans Pettersson  Hällefors BK2   00:38:3200:07:44 ...X
   Mikael Karlsson  IFK Grängesbergs SK3   00:43:5900:13:11 ...X
[Fäll ihop]Klass: SMO  
 [Fäll ihop]Grupp: A  
   Christer Ornby  Hällefors BK1   00:14:02  ...X
 [Fäll ihop]Grupp: B  
   Håkan Ljudén  Sv.Riesenschnauzerklubben1   00:16:19  ...X
   Staffan Jönsson  Sv.Riesenschnauzerklubben2   00:16:5900:00:40 ...X
[Fäll ihop]Klass: SMV  
 [Fäll ihop]Grupp: A  
   Bengt Erik Samuelsson  Östersund Draghund IF       ...X
 [Fäll ihop]Grupp: B  
   Lennart Roos  Edsbyns BHK1   00:40:36  ...X
   Magnus Karlsson  Södra Dalarnas DHK2   00:50:2800:09:52 ...X
[Fäll ihop]Klass: SW1  
 [Fäll ihop]Grupp: A  
   Jessica Häggqvist  Härnösands DHK1   00:22:37  ...X
   Hanna Bergman  Falu DHK2   00:25:1800:02:41 ...X
   Mona Arnegård Moe  Trysil HK3   00:25:3900:03:02 ...X
   Leonora Jonsson  Mora BK4   00:25:4600:03:09 ...X
   Cajsa Grape  Falu DHK5   00:26:3700:04:00 ...X
   Sigfrid Lohnbakken  Trysil HK6   00:30:1900:07:42 ...X
   Li Hultgårdh  Södra Dalarnas DHK       ...X
   Jennie Karlsson  IFK Grängesbergs SK       ...X
   Susannah Kelly NorgeUtland       ...X
 [Fäll ihop]Grupp: B  
   Rebecca Johansson  Hällefors BK1   00:31:34  ...X
   Heléne Sommar  Hällefors BK       ...X
   Sara Sundin  SBK:s Stockholmsavdelning - Draghundsport       ...X
[Fäll ihop]Klass: SWV  
 [Fäll ihop]Grupp: A  
   Therese Westfält  Östra Härjedalens BK1   00:26:31  ...X
   Anna-Lena Gerhardsson  Hällefors BK2   00:28:3700:02:06 ...X
 [Fäll ihop]Grupp: B  
   Lena Andersson  Gagnef Floda BK1   00:36:07  ...X
[Fäll ihop]Klass: SWY  
 [Fäll ihop]Grupp: A  
   Matilda Lindström  Södra Dalarnas DHK1   00:12:50  ...X
   Wilda Westfält  Östra Härjedalens BK2   00:13:4300:00:53 ...X